Nominal Power: 220W
Maximum Power Voltage: 22.86V
Nominal Power: 220W
Maximum Power Voltage: 22.86V



| Model number | SZBC-220 |
| Nominal Power | 220W |
| Cell Efficiency | >25% |
| Maximum Power Current | 9.63A |
| Maximum Power Voltage | 22.86V |
| Open-circuit Voltage | 26.10V |
| Short-circuit Current | 10.21A |
| Maximum System Voltage | 500V |
| Output Tolerance | 0~+3% |
| Cable (MC4) | 700mm / 2.5mm² |
| Module Structure | Aluminum Frame / Glass / EVA /Backsheet |
| Junction box rating | ≥IP67 |
| Cell | 182*137.8–9*4 |
| Working Temperature | -40~+85℃ |
| Module Dimensions | 1300*760*30mm |
| Weight(Net /Gross) | 10.5/12.0kg |