Nominal Power: 100W
Maximum Power Voltage: 22.86V
Nominal Power: 100W
Maximum Power Voltage: 22.86V



| Model number | SZBC-100 |
| Nominal Power | 100W |
| Cell Efficiency | >25% |
| Maximum Power Current | 4.38A |
| Maximum Power Voltage | 22.86V |
| Open-circuit Voltage | 26.10V |
| Short-circuit Current | 4.65A |
| Maximum System Voltage | 500V |
| Output Tolerance | 0~+3% |
| Cable (MC4) | 700mm / 2.5mm² |
| Module Structure | Aluminum Frame / Glass / EVA /Backsheet |
| Junction box rating | ≥IP67 |
| Cell | 182*61.25–12*3 |
| Working Temperature | -40~+85℃ |
| Module Dimensions | 810*580*30mm |
| Weight(Net /Gross) | 4.3/5.2kg |