Nominal Power: 200W
Maximum Power Voltage: 33.02V
Nominal Power: 200W
Maximum Power Voltage: 33.02V



| Model number | SZBC-200 |
| Nominal Power | 200W |
| Cell Efficiency | >25% |
| Maximum Power Current | 6.06A |
| Maximum Power Voltage | 33.02V |
| Open-circuit Voltage | 37.70V |
| Short-circuit Current | 6.43A |
| Maximum System Voltage | 500V |
| Output Tolerance | 0~+3% |
| Cable (MC4) | 700mm / 2.5mm² |
| Module Structure | Aluminum Frame / Glass / EVA /Backsheet |
| Junction box rating | ≥IP67 |
| Cell | 182*91.875–13*4 |
| Working Temperature | -40~+85℃ |
| Module Dimensions | 1230*760*30mm |
| Weight(Net /Gross) | 9.8/11.0kg |