Nominal Power: 130W
Maximum Power Voltage: 20.96V
Nominal Power: 130W
Maximum Power Voltage: 20.96V



| Model number | SZBC-130 |
| Nominal Power | 130W |
| Cell Efficiency | >25% |
| Maximum Power Current | 6.40A |
| Maximum Power Voltage | 20.32V |
| Open-circuit Voltage | 23.20V |
| Short-circuit Current | 6.79A |
| Maximum System Voltage | 500V |
| Output Tolerance | 0~+3% |
| Cable (MC4) | 700mm / 2.5mm² |
| Module Structure | Aluminum Frame / Glass / EVA /Backsheet |
| Junction box rating | ≥IP67 |
| Cell | 182*96–8*4 |
| Working Temperature | -40~+85℃ |
| Module Dimensions | 805*760*30mm |
| Weight(Net /Gross) | 6.6/7.5kg |