Nominal Power: 30W
Maximum Power Voltage: 17.40V
Nominal Power: 30W
Maximum Power Voltage: 17.40V





| Model number | SZ-30-M |
| Nominal Power | 30W |
| Cell Efficiency | ≥22% |
| Maximum Power Current | 1.73A |
| Maximum Power Voltage | 17.40V |
| Open-circuit Voltage | 20.40V |
| Short-circuit Current | 1.84A |
| Maximum System Voltage | 200V |
| Output Tolerance | 0~+3% |
| Module Structure | Aluminum Frame / Glass / EVA /Backsheet |
| Junction box rating | ≥IP67 |
| Cell | 70*70–6*5 |
| Working Temperature | -40~+85℃ |
| Module Dimensions | 465*385*25mm |
| Weight(Net /Gross) | 2.2/2.7kg |