Nominal Power: 100W
Maximum Power Voltage: 18.15V
Nominal Power: 100W
Maximum Power Voltage: 18.15V



| Model Number | SZ-100-36M-B-9125 |
| Nominal Power | 100W |
| Maximum Power Voltage | 18.15V |
| Maximum Power Current | 5.51A |
| Open-circuit Voltage | 21.57V |
| Short-circuit Current | 5.85A |
| Output Tolerance | 0~3% |
| Cell | 210*33.2*16*2*2 |
| DC Output-1 | 5.5×2.1mm / 5A (Max.) |
| DC Output-2 | XT60 / 30A (Max.) |
| USB-C PD3.0 | 5-20V / 3A; 20V5A (Max.) |
| USB Port-A | 5V2A |
| USB Port-QC3.0 | 5-20V/3A |
| Working Temperature | -20~+65℃ |
| Module Dimensions (Folded) | 595*565*40mm |
| Module Dimensions (Unfolded) | 1130*595*30mm |
| Weight(Net /Gross) | 5.0/5.8kg |
| Cable | 1*5521 male—1.0mm²-1.5m, 1*XT60 to MC4—2.5mm²-1.5m. |