Nominal Power: 200W
Maximum Power Voltage: 18.15V
Nominal Power: 200W
Maximum Power Voltage: 18.15V





| Model number | SZ-200-S |
| Nominal Power | 200W |
| Cell Efficiency | 22% |
| Maximum Power Current | 11.02A |
| Maximum Power Voltage | 18.15V |
| Open-circuit Voltage | 21.57V |
| Short-circuit Current | 11.69A |
| Maximum System Voltage | 500V |
| Output Tolerance | 0~+3% |
| Cable (MC4) | 700mm / 2.5mm² |
| Module Structure | Aluminum Frame / Glass / EVA /Backsheet |
| Junction box rating | ≥IP67 |
| Cell | 210*33.2–32*4 |
| Working Temperature | -40~+80℃ |
| Module Dimensions | 1100*890*30mm |
| Weight(Net /Gross) | 10.6/11.5kg |