Nominal Power: 100W
Maximum Power Voltage: 19.28V
Nominal Power: 100W
Maximum Power Voltage: 19.28V





| Model number | SZ-100-S |
| Nominal Power | 100W |
| Maximum Power Current | 5.19A |
| Maximum Power Voltage | 19.28V |
| Open-circuit Voltage | 22.92V |
| Short-circuit Current | 5.50A |
| Maximum System Voltage | 500V |
| Output Tolerance | 0~+3% |
| Cable (MC4) | 700mm / 2.5mm² |
| Module Structure | Aluminum Frame / Glass / EVA /Backsheet |
| Junction box rating | ≥IP67 |
| Cell | 210*33.2–34*2 |
| Working Temperature | -40~+80℃ |
| Module Dimensions | 1160*450*30mm |
| Weight(Net /Gross) | 5.75/6.5kg |