Nominal Power: 200W
Maximum Power Voltage: 24.36V
Nominal Power: 200W
Maximum Power Voltage: 24.36V





| Model number | SZ-200-M |
| Nominal Power | 200W |
| Cell Efficiency | ≥22% |
| Maximum Power Current | 8.21A |
| Maximum Power Voltage | 24.36V |
| Open-circuit Voltage | 28.56V |
| Short-circuit Current | 8.71A |
| Maximum System Voltage | 500V |
| Output Tolerance | 0~+3% |
| Cable (MC4) | 700mm / 2.5mm² |
| Module Structure | Aluminum Frame / Glass / EVA /Backsheet |
| Junction box rating | ≥IP67 |
| Cell | 210*105–14*3 |
| Working Temperature | -40~+80℃ |
| Module Dimensions | 1530*670*30mm |
| Weight(Net /Gross) | 10.2/12.0kg |