Nominal Power: 30W
Maximum Power Voltage: 19.28V
Nominal Power: 30W
Maximum Power Voltage: 19.28V





| Model number | SZ-30-S |
| Nominal Power | 30W |
| Cell Efficiency | 22% |
| Maximum Power Current | 1.56A |
| Maximum Power Voltage | 19.28V |
| Open-circuit Voltage | 22.92V |
| Short-circuit Current | 1.65A |
| Maximum System Voltage | 500V |
| Output Tolerance | 0~+3% |
| Module Structure | Aluminum Frame / Glass / EVA /Backsheet |
| Junction box rating | ≥IP67 |
| Cell | 158.75*29.9–17*2 |
| Working Temperature | -40~+80℃ |
| Module Dimensions | 540*350*25mm |
| Weight(Net /Gross) | 2.1/2.3kg |