Nominal Power: 200W
Maximum Power Voltage: 17.40V
Nominal Power: 200W
Maximum Power Voltage: 17.40V



| Model Number | SZ-200-FC-B |
| Nominal Power | 200W |
| Maximum Power Voltage | 17.40V |
| Maximum Power Current | 11.50A |
| Open-circuit Voltage | 20.40V |
| Short-circuit Current | 12.19A |
| Output Tolerance | 0~3% |
| Cell | 182*91*5*3*4 |
| DC Output | XT60 / 30A (Max.) |
| USB-C PD3.0 | 5-20V / 3A; 20V5A (Max.) |
| USB Port-A | 5V2A |
| USB Port-QC3.0 | 5-20V/3A |
| Working Temperature | -20~+65℃ |
| Module Dimensions (Folded) | 580*580*60mm |
| Module Dimensions (Unfolded) | 2190*580*30mm |
| Weight(Net /Gross) | 6.4/7.0kg |
| Cable | 1*XT60 to MC4—2.5mm²-1.5m. |