Nominal Power: 150W
Maximum Power Voltage: 20.98V
Nominal Power: 150W
Maximum Power Voltage: 20.98V





| Model number | SZ-150-S |
| Nominal Power | 150W |
| Maximum Power Current | 7.15A |
| Maximum Power Voltage | 20.98V |
| Open-circuit Voltage | 24.94V |
| Short-circuit Current | 7.58A |
| Maximum System Voltage | 500V |
| Output Tolerance | 0~+3% |
| Cable (MC4) | 700mm / 2.5mm² |
| Module Structure | Aluminum Frame / Glass / EVA /Backsheet |
| Junction box rating | ≥IP67 |
| Cell | 210*28.2–37*3 |
| Working Temperature | -40~+80℃ |
| Module Dimensions | 1080*670*30mm |
| Weight(Net /Gross) | 7.7/8.9kg |